Poštovné zdarma od 1999Kč nákupu

Novinky

Douwe Egberts

Příběh začíná v malém holandském městečku roku 1753 – zhruba ve stejné době, kdy se první kavárny stávají oblíbeným místem pro ty, kteří se chtějí sejít a popovídat si o všem, co se ten den událo. Egbert Douwes si v Joure otevřel koloniál, kde prodával především kávu, čaj a tabák. Předpokládal stejně jako jiní obchodníci v té době, že díky výhodné poloze městečka Joure se snadným přístupem k vodním cestám by jeho obchod mohl vzkvétat, a nemýlil se.

Původně nesl koloniál název „Bílý Vůl“,  holandsky „De Witte Os“, ale později, jak se začal obchod s kávou a čajem rozrůstat a jeho dobrá pověst se šířila, se rodina rozhodla společnost přejmenovat na „Douwe Egberts“. Podnik prosperoval tak dobře, že se jeho hlavní sídlo přestěhovalo do Utrechtu a roku 1920 byla poprvé představena ona typická červená pečeť, která je dnes nedílnou součástí loga kávy Douwe Egberts.

V roce 1978 se společnost Douwe Egberts stala součástí mezinárodní korporace Sara Lee specializující se na potraviny a nápoje, díky čemuž pronikla na nové trhy. Inovace napomohly společnosti k  růstu a v roce 1998 došlo také k její expanzi na brazilský trh. V 90. letech 20. století se rovněž začal rychle rozrůstat trh „Out of Home“ a unikátní kávový systém Cafitesse získával čím dál více na popularitě v kancelářích, hotelích a dalších segmentech.

Lentilky

 

Jsou kulaté, hravé a krásně barevné. Co to je? No přece Lentilky! Vyrůstali jsme s nimi a dnes je s radostí sem tam dáme i našim dětem. No a občas je potají mlsáme i my. Protože vrátit se s nimi aspoň na chvíli do dětství, má své kouzlo.

Výroba Lentilek začala už v roce 1907 v holešovském závodě, kde se z velké části vyrábějí dodnes. Jméno jim dal až pár let po jejich vzniku Philipp Kneisl, zakladatel holešovského závodu, když nechal název Lentilky registrovat. Jejich jméno pochází z latinského lenticula, což v překladu znamená čočka. No a řekněte sami, kdo by rád nemlsal barevné čočky plné výborné mléčné čokolády?

 

Lentilky jsou žluté, červené, modré, zelené, fialové, růžové a oranžové. Možná si vzpomenete, že ještě v době vašeho dětství byla v krabičce i hnědá barva, ale byla nahrazena žlutou, která je nejoblíbenější. Zdá se vám, že jsou Lentilky dnes trochu jinak barevné, než tomu bylo dřív? Máte pravdu. Jsou totiž barveny výtažky z rostlin a zeleniny (spirulina, světlice barvířská, ředkev, citrón, mrkev).

Příběh značky

Celý příběh začíná v roce 1968 v srdci městečka Alba v Itálii. Tady se z upřímné myšlenky vyvine značka Kinder, jak ji známe dnes. Název Kinder znamená v němčině „dítě“.

 

Značka Kinder postupem času vyrostla a rozšířila se po celém světě. S každým rokem přišla s inovativním a kouzelným nápadem. Každý další rok tak na svět přibyl zcela nový produkt.

 Protože značka Kinder dobře ví, že děti milují čokoládu, hraní her a objevování nových věcí, nechala se inspirovat velikonoční tradicí sbírání vajíček a vytvořila převratný produkt: Kinder Surprise.

 Toto vajíčko obletělo celý svět a zná ho snad každý. Dutá čokoládová skořápka a v ní překvapení v podobě hračky.

 

Když děti rostou, mění se jejich chutě a zájmy. Značka Kinder přemýšlela, jak opět zaujmout i starší děti a vytvořila čokoládovou tyčinku plněnou krémem z lískových oříšků.

 Jedním z dalších opravdu povedených výrobů je i Kinder Happy Hippo. Jedná se o oplatku ve tvaru malého hrošíka, která je naplněna bílým a lískooříškovým krémem.

Právě teď se v příběhu značky Kinder blíží významný milník: v roce 2018 oslaví 50 let plných bezpočtu radostných okamžiků, které strávila se svými zákazníky. Připojte se k oslavám po celém světě.

 Co je ale na tom všem nejlepší? No přece to, že všechny výrobky můžete zakoupit u nás za skvělé ceny!  

Coca-Cola

Coca-cola light, zero nebo třešeň. Víme, že základními ingrediencemi tohoto lahodného nápoje jsou kofein a koka, populární se stal díky reklamě. Že byl ale původně lékem na recept a výrobkem farmaceutické firmy, to už ví málokdo. Před 125 lety jistý americký lékárník vymyslel sirup Coca-Coly.

 

Bezprostředně poté, co v roce 1860 Albert Niemann poprvé izoloval z listu koky kokain a roku 1862 Wilhelm Lossen objevil jeho chemický vzorec, byla v USA zahájena farmaceutická výroba kokainu. Paralelně si v roce 1863 korsický chemik Angelo Mariani nechal patentovat vin MarianiMarianiho víno, s přídavkem extraktu koky. Doporučoval jej jako lahodný nápoj a medicínské tonikum pro tělo i duši, které dodá sílu přepracovaným mužům, zesláblým ženám i churavým dětem, posílí mozek i krev, dá svalům sílu a pružnost a zajistí dobré zdraví a dlouhý život. Lékaři nápoj obecně doporučovali na všechny druhy obtíží a jeho rostoucí popularita byla i inspirací ke vzniku Coca-Coly.

Coca-Colu vynalezl roku 1886 lékárník doktor John Stith Pemberton Atlantě v USA. Název i jeho grafické zpracování ve formě dodnes používaného loga navrhl Pembertonův účetní a sekretář Frank Robinson.

Poprvé byl nápoj prodáván za 5 centů v lékárně v Atlantě Willisem Venablem 8. května 1886. Zpočátku se prodávalo 9 nápojů denně. Za první rok se tak prodalo Coca-Coly za 50 dolarů, což se ani nevyrovnalo nákladům (zejména na reklamu), které činily 70 dolarů. První rok byl tedy ztrátový.

Na konci 90. let 19. století se Coca-Cola stala jedním z nejpopulárnějších nealkoholických nápojů. Když se v roce 1888 do čela Coca-Cola Company dostal farmaceut Asa Griggs Candler, vzrostl během 10 let (18901900) prodej více než 40×. Hlavním tahounem úspěchu byla reklama. Coca-Cola se prodávala po celých Spojených státech i v Kanadě

Dnes firma Coca-Cola vlastní 41% prodeje s nealkoholickými nápoji na světě. 

 

Čokoláda Orion

S každým kouskem lahodné čokolády volně se rozplývající na jazyku vám chceme přinášet nezapomenutelný zážitek. Proto pečlivě volíme poměr kakaa, mléka a cukru, které dávají čokoládě Orion její nezaměnitelnou bohatou čokoládovou chuť. Není ani příliš sladká, ani příliš mléčná, je zkrátka tak akorát. Je jemná a pomalu se rozplývá na jazyku, takže si ji můžete opravdu vychutnat.

Čokoládu ORION se vyrábí s láskou a úctou k tradici a poctivému řemeslu už víc než 115 let. Věříme, že nadšení vložené do práce je na výsledku vidět. Sami se o tom můžete přesvědčit, ať ochutnáte naši mléčnou, hořkou nebo bílou čokoládu.

Důvěřujeme zlatým českým ručičkám. Dodnes se vyrábí čokoláda v České republice, a to v závodě Zora v Olomouci, kde pod pečlivým dohledem našich mistrů připravujeme z kvalitního kakaa, mléka a cukru od tuzemských výrobců to nejlepší.  Dlouhé roky se čokoláda vyráběla ručně, avšak dnes se už používají stroje. Čokoláda je ale pořád stejně lahodná.

Čokoláda ORION je už dlouhá desetiletí součástí našeho života. Má svoje místo v našich vzpomínkách na dětství, je malým potěšením ve všedních dnech i dárkem a odměnou ve slavnostních chvílích. 

 

Dubajské džusy

Jedná se o vysoce kvalitní tropický nápoj z oblasti Blízkého východu. V současné době tyto nápoje upřednostňuje více než 80 % obyvatel těchto zemí, před nápoji běžné konzumace. Nespornou předností při výrobě těchto osvěžujících nápojů je, že se nepoužívají žádné koncentráty. Barvivem je zdravý přírodní betakaroten získávaný z mrkve. 

Použité látky tzv. éčka v našich výrobcích jsou naprosto v pořádku. E412 Guma guar je rozpustná vláknina vytvářející s vodou husté roztoky. Vyskytuje se v semenech rostliny druhu Cyamopsis tetragonobolus, která se pěstuje především v Indii. Může být přidáván i do dětských pokrmů pro kojence od ukončeného čtvrtého měsíce věku. E415, což je látka přírodního původu, polysacharid získávaný fermentací glukózy nebo sacharózy. V celé EU je použití dovoleno i v dětské výživě. Xanthan neobsahuje gluten, z tohoto důvodu je vhodný jakožto bezlepková strava. 

ovoce


V jedné plechovce je více než 60 % denní dávky vitamínu A, a více než 70 % Vitamínu C. Tyto látky jsou velice prospěšné pro váš zrak, a to především zlepšováním šerosleposti a barvosleposti. Dále také podporuje růst a správný vývoj buněk, sliznic, kostí a krvetvorby. V neposlední řadě brání rozvoji některých nádorů. 

 

11805118111181411817

Nápoj CHIA Seed

Džus s příchutí borůvek, ananasu, borůvek, jahod, manga a kiwi, který obsahuje zdraví prospěšné chia semínka. Nápoj z pravého ovoce se skvělou chutí, který musíte rozhodně vyzkoušet. 

boruvkyMANGO-buenacp-gop-30-2642x361_IMAGE_1_The_7_Best_Things_About_KiwisSTrawberry 780x520 dreamstime

1 g chia obsahuje:

✓ 0,3 gramu tuku ve formě omega-3 mastných kyselin

✓ 0,18 miligramu sodíku

✓ 0,4 gramu vlákniny

✓ 0,14 gramu bílkovin 

✓ nezanedbatelné množství vápníku, fosforu, železa, zinku a manganu. CHIA semínka obecně jsou kvalitním zdrojem bílkovin, takže je vhodné přidat je do denního jídelníčku.

Jsou bohatá na antioxidanty a dokáží tedy velice posílit váš imunitní systém. Jejich důležitou vlastností je schopnost absorbovat tekutiny. Jedno semínko nasákne během několika minut až desetinásobek svého objemu a vzniklý chia-gel, který pomáhá prodloužit stav hydratace.

Na evropském trhu jsme zatím jediní, kdo Vám může tento výrobek poskytnout a vřele Vám ho doporučujeme. 

1187411877118801188311886

Kokosová voda Pure 100%

Čistá kokosová voda Pure 100%  v balení 330ml, ve které nejsou použity žádné konzervanty6748576-5490aa

1) HUBNUTÍ
Kokosová voda je velmi efektivní při hubnutí. Je nejzdravějším způsobem, jak shodit přebytečná kila, protože je 100%, a neobsahuje tak žádné chemikálie. Slim down účinky kokosové vody jsou známé už celá staletí. Zkuste ji jako součást snídaňového menu, vyměňte ji za džus.

2) ANTI-AGING EFEKT
Voda z mladých kokosů obsahuje cytokiny a kyselinu laurovou, dva důležité prvky, které tělo využívá při procesu buněčného růstu. Pyšní se silným anti-aging efektem, protirakovinotvornými a protitrombotickými účinky, což pomáhá minimalizovat následky procesu stárnutí. Vyvažuje hladinu pH a udržuje pojivovou tkáň hydratovanou a silnou.

3) ZRYCHLUJE METABOLISMUS
Pravidelná konzumace kokosové vody zvyšuje funkci metabolismu, a díky tomu tělo zpracovává cukry rychleji. V důsledku toho hladina inzulinu v krvi klesá rychleji. Člověk tak má více energie a rychleji se zbavuje tuků.

4) KARDIOVASKULÁRNÍ ZDRAVÍ
Kokosová voda je bohatá na hořčík a draslík. Je tedy výborná pro lidi, kteří trpí nízkým krevním tlakem. Zároveň tak snižuje riziko infarktu. Dále reguluje krevní oběh a zabraňuje tvorbě plaku. Pravidelná konzumace pomáhá zvyšovat dobrý cholesterol.

5) DETOXIKACE
Antioxidanty obsažené v kokosové vodě pomáhají v boji proti volným radikálům, dále pak snižují otoky rukou a nohou. Skvěle díky ní překonáte toxický účinek antibiotik. Kokosová voda je také velmi užitečná pro pacienty, protože pomáhá snadno absorbovat léky. 

6748572-5e53bb

Luxusní voda VOSS

VOSS je nejčistší voda na světě pocházející z panenského prostředí Severního Norska. Získává se z hlubokých podzemních vrstev, kde je přirozeně filtrovaná a chráněná před venkovním prostředím. Většina Norů považuje za privilegium žít v této oblasti a pít blahodárnou artéskou vodu.

VOSS je symbolem přepychu a elegance díky luxusnímu designu láhve. Její štíhlý tvar z ní dělá originální módní doplněk a umožňuje každodenní pohodlnou hydrataci organismu v autě, fitness anebo v práci. Její výjimečný design si můžete vychutnávat bez omezení. Díky širokému hrdlu (500 ml & 800ml – 3,5cm) lehce vytvoříte osvěžující barevný koktejl s kousky ovoce jako je pomeranč, jahoda, borůvka a pár listů máty.

voss-bottle-range-600w

VOSS voda poskytuje dokonalé osvěžení na každou příležitost v provedením v různých velikostech a obalech. Už nyní si vody VOSS vychutnávají lidé z více než 50 krajin světa.

VOSS 4 fit

ORBIT

Značka Orbit je vždy o krok napřed, své výrobky neustále vyvíjí a přizpůsobuje, aby byly ještě lepší. Žvýkačky Orbit jsou téměř synonymem zdravého žvýkání

Následující řádky vám představí nejen novinky týkající se žvýkaček bez cukru Orbit, ale také spoustu zajímavostí o žvýkání a žvýkačkách obecně.

Žvýkání v číslech

  ✓ Značka Orbit dosáhla skvělých výsledků – žvýkačky chutnají déle, pocit svěžesti je intenzivnější a navíc mají pozitivní vliv na zdraví zubů!

  ✓ Čeští spotřebitelé upřednostňují stejně jako spotřebitelé ve světě mátové příchutě Orbit Peppermint a Spearmint. Nicméně i ovocné příchutě si našly své fanoušky.

  ✓ Každý Čech žvýká v průměru 79 žvýkaček za rok. Na Slovensku je to 83 žvýkaček ročně.

  ✓ Ve světě jsou ambasadory dentálních benefitů společnosti Wrigley vedle značky Orbit také značky Extra nebo Freedent. Žvýkaček všech těchto tří značek se globálně vyžvýká 2000 za vteřinu, což je více než 170 milionů žvýkaček denně.

                                                      

Historie žvýkání

  ✓ První patent na žvýkací gumu byl udělen v roce 1871, a to Williamovi F. Semplovi z Ohia. Patent měl, žvýkačky přesto nevyráběl.

  ✓ První žvýkačka na světě se jmenovala Black Jack. A byla lékořicová.

  ✓ Člověk, jehož jméno obletělo celý svět, je známo dodnes a jistě ještě dlouho bude, je William Wrigley. Ten v roce 1892 začal úspěšně distribuovat své žvýkačky tak, že je zdarma přibaloval k práškům na pečení. Nakonec své obchodní plány změnil a začal se věnovat pouze výrobě a prodeji žvýkaček.

  ✓ O dva roky později, v roce 1894, spatřily světlo světa značky Wrigley's Spearmint a Wrigley's Juicy Fruit, které se v téměř nezměněné podobě prodávají dodnes.

  ✓ V roce 1924 se poprvé objevují informace o dentálních benefitech žvýkaček.

  ✓ V 40. letech 20. století přichází na trh typické balení v samostatných plátcích po pěti kusech.

Proč žvýkat

Po každém jídle či pití začínají zubní povlak i kyseliny napadat zuby a rozpouštějí minerály na povrchu zubů. Tím se zuby oslabují, což může časem vést ke vzniku zubního kazu.

Žvýkání žvýkaček bez cukru stimuluje produkci slin, což pomáhá neutralizovat zubní povlak na zubech, který by mohl narušit zubní sklovinu. Sliny, které obsahují vápník a fosfátové ionty, také mohou přispět k obnovení minerálů v zubní sklovině a tím i v zubech. Zubní sklovina se tak sama zacelí a zuby opět zesílí.

Bylo dokázáno, že žvýkání žvýkaček bez cukru 20 minut po každém jídle pomáhá udržovat zuby zdravé.

 

Žvýkačka je světová

Značka ORBIT a její zahraniční „kolegové“ se stejnými vlastnostmi Extra a Freedent je dostupná na 180 světových trzích. 

 

This is a comment -->