Poštovné zdarma od 1999Kč nákupu

Douwe Egberts

Příběh začíná v malém holandském městečku roku 1753 – zhruba ve stejné době, kdy se první kavárny stávají oblíbeným místem pro ty, kteří se chtějí sejít a popovídat si o všem, co se ten den událo. Egbert Douwes si v Joure otevřel koloniál, kde prodával především kávu, čaj a tabák. Předpokládal stejně jako jiní obchodníci v té době, že díky výhodné poloze městečka Joure se snadným přístupem k vodním cestám by jeho obchod mohl vzkvétat, a nemýlil se.

Původně nesl koloniál název „Bílý Vůl“,  holandsky „De Witte Os“, ale později, jak se začal obchod s kávou a čajem rozrůstat a jeho dobrá pověst se šířila, se rodina rozhodla společnost přejmenovat na „Douwe Egberts“. Podnik prosperoval tak dobře, že se jeho hlavní sídlo přestěhovalo do Utrechtu a roku 1920 byla poprvé představena ona typická červená pečeť, která je dnes nedílnou součástí loga kávy Douwe Egberts.

V roce 1978 se společnost Douwe Egberts stala součástí mezinárodní korporace Sara Lee specializující se na potraviny a nápoje, díky čemuž pronikla na nové trhy. Inovace napomohly společnosti k  růstu a v roce 1998 došlo také k její expanzi na brazilský trh. V 90. letech 20. století se rovněž začal rychle rozrůstat trh „Out of Home“ a unikátní kávový systém Cafitesse získával čím dál více na popularitě v kancelářích, hotelích a dalších segmentech.

This is a comment -->