Poštovné zdarma od 1999Kč nákupu

ORBIT

Značka Orbit je vždy o krok napřed, své výrobky neustále vyvíjí a přizpůsobuje, aby byly ještě lepší. Žvýkačky Orbit jsou téměř synonymem zdravého žvýkání

Následující řádky vám představí nejen novinky týkající se žvýkaček bez cukru Orbit, ale také spoustu zajímavostí o žvýkání a žvýkačkách obecně.

Žvýkání v číslech

  ✓ Značka Orbit dosáhla skvělých výsledků – žvýkačky chutnají déle, pocit svěžesti je intenzivnější a navíc mají pozitivní vliv na zdraví zubů!

  ✓ Čeští spotřebitelé upřednostňují stejně jako spotřebitelé ve světě mátové příchutě Orbit Peppermint a Spearmint. Nicméně i ovocné příchutě si našly své fanoušky.

  ✓ Každý Čech žvýká v průměru 79 žvýkaček za rok. Na Slovensku je to 83 žvýkaček ročně.

  ✓ Ve světě jsou ambasadory dentálních benefitů společnosti Wrigley vedle značky Orbit také značky Extra nebo Freedent. Žvýkaček všech těchto tří značek se globálně vyžvýká 2000 za vteřinu, což je více než 170 milionů žvýkaček denně.

                                                      

Historie žvýkání

  ✓ První patent na žvýkací gumu byl udělen v roce 1871, a to Williamovi F. Semplovi z Ohia. Patent měl, žvýkačky přesto nevyráběl.

  ✓ První žvýkačka na světě se jmenovala Black Jack. A byla lékořicová.

  ✓ Člověk, jehož jméno obletělo celý svět, je známo dodnes a jistě ještě dlouho bude, je William Wrigley. Ten v roce 1892 začal úspěšně distribuovat své žvýkačky tak, že je zdarma přibaloval k práškům na pečení. Nakonec své obchodní plány změnil a začal se věnovat pouze výrobě a prodeji žvýkaček.

  ✓ O dva roky později, v roce 1894, spatřily světlo světa značky Wrigley's Spearmint a Wrigley's Juicy Fruit, které se v téměř nezměněné podobě prodávají dodnes.

  ✓ V roce 1924 se poprvé objevují informace o dentálních benefitech žvýkaček.

  ✓ V 40. letech 20. století přichází na trh typické balení v samostatných plátcích po pěti kusech.

Proč žvýkat

Po každém jídle či pití začínají zubní povlak i kyseliny napadat zuby a rozpouštějí minerály na povrchu zubů. Tím se zuby oslabují, což může časem vést ke vzniku zubního kazu.

Žvýkání žvýkaček bez cukru stimuluje produkci slin, což pomáhá neutralizovat zubní povlak na zubech, který by mohl narušit zubní sklovinu. Sliny, které obsahují vápník a fosfátové ionty, také mohou přispět k obnovení minerálů v zubní sklovině a tím i v zubech. Zubní sklovina se tak sama zacelí a zuby opět zesílí.

Bylo dokázáno, že žvýkání žvýkaček bez cukru 20 minut po každém jídle pomáhá udržovat zuby zdravé.

 

Žvýkačka je světová

Značka ORBIT a její zahraniční „kolegové“ se stejnými vlastnostmi Extra a Freedent je dostupná na 180 světových trzích. 

 

This is a comment -->