Poštovné zdarma od 1999Kč nákupu

Recept na Oreo dort

Po cestě z práce jsem dostal chuť na Oreo sušenky. Chtěl jsem to však trošku "vytunit" a udělat něco více, než si jen otevřít balík sušenek. Podělím se tedy s vámi o recept, který jsem vynalezl a částečně okoukal od kamarádky.

Budeme potřebovat:

KORPUS:

✓+-20 ks oreo sušenky 

60 g   máslo 

TĚSTO:

500 g tučný tvaroh

130 g krupicový cukr

3 ks vejce

200 ml zakysaná smetana

1 ks vanilkový lusk

16 ks oreo sušenky

NA OZDOBU:

12 ks oreo sušenky

 

Nejprve si rozdrtíme oreo sušenky (20 ks) na korpus a přelijeme je rozpuštěným máslem. Propojíme dohromady (chvilku to trvá, protože v sušenkách se musí rozemnout i jejich originální náplň). Dortovou formu si vyložíme pečicím papírem a vzniklou směs natlačíme na dno. Korpus dáme do trouby předehřáté na 160°Celsia a pečeme 9 minut. Nyní si v misce rozšleháme tvaroh s cukrem, všleháme vejce, zakysanou smetanu a dřeň z vanilky.

Na závěr vmícháme oreo sušenky (16 ks), které jsme předtím mírně rozlámali. Vzniklé těsto nalijeme na upečený korpus, uhladíme a povrch poklademe opět oreo sušenkami (12 ks) – tentokrát celými. Dortovou formu vrátíme do trouby se 160°Celsia. Pečeme 60 minut, poté vyndáme z trouby a necháme vychladnout. Podáváme ke kávě, čaji anebo například při oslavách nebo jen příležitostně.

This is a comment -->